Szavazás

Milyen színű legyen a Dobosfórum?

Maradjon a jelenlegi.
7 (41.2%)
Inkább legyen fehér, vagy világos alapon sötét betű.
10 (58.8%)

Összes szavazó: 17

Szerző Téma: Csevegés  (Megtekintve 23951 alkalommal)

ellatoter

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Csevegés
« Válasz #127 Dátum: szeptember 09, 2013, 22:42:19 »
Ellátótér Próbaterem és Zenészellátó

Gyere és próbálj az Ellátótérben!

Nagy tér, igényes kialakítás, profi felszereltség, jó akusztika, baráti hangulat, tiszta wc, ingyenes parkolóhelyiség!
Május óta azon dolgozunk, hogy megteremtsük a legideálisabb körülményeket a zenészek számára az alkotáshoz, próbáláshoz, felkészüléshez, mi megtettük a magunkét, várjuk a zenekarok jelentkezését, tegyetek egy próbát, ígérjük nem fogtok csalódni!

Elégedett Ellátóteresek a teljesség igénye nélkül:
Fourtissimo, Indigó utca és Fluor Tomi, Bohemian Betyars, P.E.Z

A próbák mellett elkészítheted nálunk a zenekaros pólóidat, merch anyagaidat, weblapodat, hangszereket és kiegészítőket vásárolhatsz kedvezményesen partnereinken keresztül.

Ezek mellett szinte minden egyéb zenekari kérdésben tudunk segíteni, keress minket bátran!

További kedvezményekkel és lehetőségekkel kapcsolatban látogasd meg weblapunkat:
http://www.ellatoter.hu
http://www.facebook.com/ellatoter

Próbaterem ár: 1500Ft/óra
Öszi AKCIÓ: Minden 3. óra csak 1000 Ft!

Próbaterem foglalás:
06 70 670 47 17
kapcsolat@ellatoter.hu
http://ellatoter.hu/probaterem-naptar/

- Ellátótér - zenész-ellátó szolgáltatások
PRÓBATEREM // MERCH GYÁRTÁS // WEBLAP KÉSZÍTÉS // KIEGÉSZÍTŐ BESZERZÉS // ROADOLÁS // SZÁLLÍTÁS // SZÍNPAD TECHNIKA // VIDEOKLIP KÉSZÍTÉS ..

www.ellatoter.hu
kapcsolat@ellatoter.hu
1092 Üllői út 32. (Mária utca 54.)

sztamos

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #126 Dátum: január 31, 2013, 22:53:05 »
Tisztelt kollégák!
Megvételre keresek hibátlan állapotú TAMA RW 105 metronómot.
Ha valaki tud ilyet, kérem üzenjen a sztamos@freemail.hu-ra!

Köszönettel!

Vili

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #125 Dátum: január 25, 2013, 15:52:21 »
Hol tudok szombaton pesten dobverőt venni?
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra, halaszd inkább holnaputánra, hátha akkor már nem lesz rá szükség.

metallik

• Vendég
« Válasz #124 Dátum: július 20, 2012, 15:40:15 »
Sziasztok
Nagylemezen innen, országos turnén túl a budapesti Postumus metal zenekar sürgősen dobost keres. Saját cucc, magabiztos tudás, megbízhatóság. Kezdők és kalandorok kérem kíméljenek
Jelentkezés: info@postumus.hu
vagy +36306259191

http://www.facebook.com/postumusmusic
http://www.postumus.hu/

leisle69

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #123 Dátum: július 17, 2012, 22:17:32 »
nem csak Neked nem  viszik a cuccaidat....
válság...
"A Hangmester az, aki a Zenész saját süketségi foka szerint előadott műből, a Közönség számára élvezhető hangképet produkál."

lakabjaci

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #122 Dátum: július 16, 2012, 17:34:37 »
Háj!
Szerintetek sok 23 rugó egy Sabian B8Pro Medium  /14"/ lábcinpárért? Nem nagyon tódulnak a vevők...  ???
A világon 3 fajta ember van, aki tud számolni és aki nem...

Vili

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #121 Dátum: július 06, 2012, 10:40:16 »
KeziTSókolom, én is rátaláltam az oldalra, juhéjjj! :)

Yeee :)
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra, halaszd inkább holnaputánra, hátha akkor már nem lesz rá szükség.

Indián

• Administrator
  • Sr. Member
  • Velem van az erdő.
    • Profil megtekintése
« Válasz #120 Dátum: július 06, 2012, 09:31:56 »

Isten hozott, Ször Balázs! Elsőként köszöntelek, a tulaj jogán... :D

Kicsiny, családias hangulatú fórum a miénk, igyekszünk a szakmai vonalat erősítve működni, szerencsére ide nem találnak el a fórumoffoló idióták... Ne légy rest, népszerűsíts minket, amennyiben elnyertük tetszésedet.

~|B!z$U|~

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #119 Dátum: július 06, 2012, 02:05:43 »

Indián

• Administrator
  • Sr. Member
  • Velem van az erdő.
    • Profil megtekintése
« Válasz #118 Dátum: június 30, 2012, 16:56:46 »
Javítsatok ki, ha tévedek...
Nem mindegy, hol a túróban készült egy hangszer? "Mindenki" a távol-keleten gyártatja a termékeit. Szerintem ez csak egyszerűen üzlet.  :-X
A prémium kategóriák esetleg megmaradnak az anyavállalatnál, ezt értem /tradíció, miegymás/.  ;)
Most tényleg, a kanadai juhar miben különbözik a kínaitól? Juhar-juhar, fa-fa.
Nem hiszem, hogy lényeges különbség van egy USA-ban vagy Kínában készült termék közt. :o
A Samsung Jászfényszarun gyártatja termékeit /egy nem hangszeres példa gyanánt/, az anyacéget minőségben legyűrtük, pedig -elméletileg- ott vannak a legtutibb gépsorok, fejlesztések, technológusok stb stb.
Akkor hogy is van ez?
Simán vannak Taiwanban -tudom is én- Mapex minőségügyi mérnökök gyártást felügyelni, akkor meg miért aszal néhány ember azon, hogy egy -esetünkben- dobcucc honnan jött?

Ó, de sok helyen leírtam már... sebaj, most megint. Még szerencse, hogy a BME mérnöki karán referensnek hívtak pár hónapja egy szakdolgozathoz, ahol kivételesen dobkészítés / gyártás volt a téma. Próbálom  mindenféle misztikus fizikai számítás, és fellengzős körítés nélkül, röviden összefoglalni.
Mint tudod, a fa rostos szerkezetű növény, melynek fő alkotóeleme a cellulóz. Ez adja a fa keménységét, illetve tartósságát, mármint ennek mennyisége szabja meg egy adott fatest (kocka, gömb, asztallap, ping-pong ütő, stb... stb...) mechanikai tulajdonságait. A titok abban áll, hogy minél keményebb a fa, annál erősebb REZONÁNS tulajdonságai vannak.
Itt jön a képbe a termőhely. A fák úgy nőnek és vastagszanak, hogy miden évben az aktív (lombkoronás) időszakban a felszívott tápanyagok segítségével gyarapítják saját méretüket. Ezen növekedés az ún. évgyűrűk sokaságán fedezhető fel, ilyet már te is láttál. Az északi (Kanada, Finnország, stb.) területeken felnövő fák - mivel igen rövid a nyár (az aktív, növekedési időszak) - sokkal vékonyabb évgyűrűket növesztenek, mint délebbre cseperedő rokonaik, ahol hosszúak a nyarak. Következésképp az északi fák vékonyabb évgyűrűi sokkal keményebb, masszívabb, cellulózban dúsabb fatestet eredményeznek, mint a déli területek fái esetében, és a jelentősen keményebb fa jelentősen nagyobb rezonáns tulajdonságokat mondhat magáénak. Márpedig a rezonanciák megléte életfontosságú a hengeres fatestekből készülő dobok esetében. Röviden ennyi a  különbség, sajna valós, hogy a jobb minőségű fa jobb hangot tud.

Viszont, ami ugyanilyen fontos szabály: tökmindegy, hogy hol készül a hangszer, a mai automatizált, gyártósorra épülő dobgyártás esetében semmi jelentősége, hogy német, amerikai, vagy éppen kínai munkás nyomja meg a "Start" gombot a dobgyárban műszakkezdéskor.

sztamos

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #117 Dátum: június 29, 2012, 21:50:31 »
Most érvelni fogok: -Csak!

lakabjaci

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #116 Dátum: június 29, 2012, 18:19:14 »
Javítsatok ki, ha tévedek...
Nem mindegy, hol a túróban készült egy hangszer? "Mindenki" a távol-keleten gyártatja a termékeit. Szerintem ez csak egyszerűen üzlet.  :-X
A prémium kategóriák esetleg megmaradnak az anyavállalatnál, ezt értem /tradíció, miegymás/.  ;)
Most tényleg, a kanadai juhar miben különbözik a kínaitól? Juhar-juhar, fa-fa.
Nem hiszem, hogy lényeges különbség van egy USA-ban vagy Kínában készült termék közt. :o
A Samsung Jászfényszarun gyártatja termékeit /egy nem hangszeres példa gyanánt/, az anyacéget minőségben legyűrtük, pedig -elméletileg- ott vannak a legtutibb gépsorok, fejlesztések, technológusok stb stb.
Akkor hogy is van ez?
Simán vannak Taiwanban -tudom is én- Mapex minőségügyi mérnökök gyártást felügyelni, akkor meg miért aszal néhány ember azon, hogy egy -esetünkben- dobcucc honnan jött?
A világon 3 fajta ember van, aki tud számolni és aki nem...

Maffay.

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #115 Dátum: június 23, 2012, 23:32:14 »
jobb az elővigyázatosság...
ADD VISSZA RÁ A RUHÁJÁT
VAGY TAKARD TANGÁVAL BÁJÁT
NEM SZÉGYELLI A HIBÁJÁT
DE MUTOGATJA ANÁLJÁT

GYERMEKEDNEK

Indián

• Administrator
  • Sr. Member
  • Velem van az erdő.
    • Profil megtekintése
« Válasz #114 Dátum: június 23, 2012, 20:16:55 »
Nos, itt vagyok. Jó nyaralás volt :D

Eddie, a lányom kedvenc madárpókja egy darabban vedlette le a bőrét, és kibújt belőle, mint egy ruhából. Csodaszép egy ilyen átalakulás... Eddie persze kézhez szokott, de azért jobb az elővigyázatosság... Mindenesetre a bőrét nekünk adta ajándékba.

Maffay.

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #113 Dátum: június 19, 2012, 16:36:32 »
.Majd jövök, sziasztok! :D

NINCSEN ITTHON A SztárWársz MACSKA NEM IS TZINTZOGNAK AZ EGEREK
HOZZA VISSZA GYORSAN EGY CSACSKA
VAGY MAJD én UTÁNA EREDEK