Szerző Téma: Amati  (Megtekintve 3497 alkalommal)

goozl

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Amati
« Válasz #4 Dátum: december 27, 2012, 23:43:26 »
Holnap fejezem be talán a kis Jungle cuccom, mely egy Amati 18"-os állótamból készült lábdobból áll, egy 8, 10"-os bongó melyet alul is bőröztem, és egy 13-as oldaltamból, melyet Hypgig szerűen a nagydobra rögzítettem. Sok köszönet illeti Winkler Józsit a segítségekért!!!
Igazi kis rohamcucc.
A hangja?
Bükkfa.
Nagyon sokoldalúan használható felszerelés, és sok meglepit okozott már embereknek. Kiadós csiszolás, felületi glettelés után csillámos sárga öntapadós borítást kapott, mely nagyon impozánssá teszi optikailag is.
A megalkotása egy űrt tölt be számomra, mert 18"-os nagydobú cuccom még nem volt.
Nagy lett a szerelem.
Nagyon szeretem azt, hogy berakom egészben összeállítva a teherkocsiba majd ahol kell egyben kiveszem és szinte csak mögé kell ülni és máris használható.
Pergődobot, vagy egy 12"-os hárs Magnumot használok, vagy a képen látható Pearl ELX-et. Esetleg bal oldalra a saját magam által készített 10"-os  tömör fa pergőmet. tessék mustrálni és kritizálni!
Harmadik fotónak pedig csatolnám életem első komoly hangszerét, mely a 80-as évek derekán a dobtanáromé volt. Mérföldkő volt a pályám során és egy "kis" szerencsével bukkantam rá, és újítottam fel.

goozl

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: május 10, 2012, 22:45:01 »
Kedves Indi tökéletesen igazad van!
Már már hajlamos az ember elfelejteni, hogy létezett ilyen ország, ettől függetlenül az Amati dobok Kraslicé-ban valóban Csehszlovákiában készültek.
JOGOS!

Indián

• Administrator
  • Sr. Member
  • Velem van az erdő.
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: május 07, 2012, 18:00:10 »
A Cseh hangszeripar remeke. Minden fontos információ ezekről a felszerelésekről.

Amúgy csehszlovák...  ;)

goozl

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Amati
« Válasz #1 Dátum: május 07, 2012, 12:20:55 »
A Csehszlovák hangszeripar remeke. Minden fontos információ ezekről a felszerelésekről.
« Utoljára szerkesztve: május 10, 2012, 22:44:04 írta goozl »