Szerző Téma: Elektromos dobok  (Megtekintve 4148 alkalommal)

gejike

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Elektromos dobok
« Válasz #9 Dátum: május 30, 2012, 08:31:20 »
Sziasztok!

Aki már használta, megosztaná az Addictive Drums alapjaival kapcsolatos tapasztalatait? Elektronyos dob (Alesis DM8 USB) vásárlásán töröm a fejem, és szeretnék belőle még többet kihozni a fent említett programmal. Csak az a baj, hogy nagyon buta vagyok hozzá. Szóval, ha bárki reagál, írjon csak nyugodtan úgy, mintha egy óvodásnak tenné... Előre is köszi!

lakabjaci

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: május 25, 2012, 06:26:00 »
Sziasztok!
Kérdéssel fordulok hozzátok, mégpedig a következővel:
Megkímélt Alesis DM6-ért egy Sonor Force 2005 /szép állapotú, nem hurcolászott /vasakkal <lábcin /tama/, pergő /sonor/, 2 gibraltar, egy stagg/basix hibrid (utóbbi gémes), meg a felfogató bilincsek>
korrekt szerintetek?
Panellakásban lakom, így igencsak megfontolandó egy elektromos dob beszerzése, bár lesz néhány álmatlan éjszakám. :(
 :-\
Előre is köszi a választ!
A világon 3 fajta ember van, aki tud számolni és aki nem...

leisle69

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: május 22, 2012, 20:50:13 »
Kösz Laci!
Egyelőre még maradok a gyári dobagy beállítások mellett. Részletesebben vizslatva a midi fájl lábcin részét érdekes módon cuica (open, mute)ütéseket is tartalmaz a file, ami meg a mostani tapasztalatok szerint valószínűleg mapping probléma. A favágó módszer szerint ezeket a sorokat kellene kivenni a midi fájlból. Én meg még az okot keresem, hogy miért írja bele.

küldd el nekem a nyers midi midi fájlt, ránéznék, hátha meg tudom fejteni....
(erős a gyanum, huogy a dobagy úgy van programozva, hogy a pedál állástól függöen 2 féle midi hangmagasságot  mappel,  és a kézi ütések dinamikájától függöen is 2 félét.  Így adódik a 4
"A Hangmester az, aki a Zenész saját süketségi foka szerint előadott műből, a Közönség számára élvezhető hangképet produkál."

ork

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: május 22, 2012, 10:39:58 »
Kösz Laci!
Egyelőre még maradok a gyári dobagy beállítások mellett. Részletesebben vizslatva a midi fájl lábcin részét érdekes módon cuica (open, mute)ütéseket is tartalmaz a file, ami meg a mostani tapasztalatok szerint valószínűleg mapping probléma. A favágó módszer szerint ezeket a sorokat kellene kivenni a midi fájlból. Én meg még az okot keresem, hogy miért írja bele.

leisle69

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: május 20, 2012, 21:35:50 »
Köszi!
Ezek szerint vagy dobagy szoftveres beállítás vagy HH controller ellenállás hangolás, vagy bokaállítás szükséges. Még tanakodom melyik a legcélravezetőbb.
A legtöbb dobagyon be lehet állítani a két hangmintához tartozó pedál értéket (ha jól emlékszem ugyanúgy 0-127 mint midiben) a komolyabbakon még toleranciát is lehet állítani.
"A Hangmester az, aki a Zenész saját süketségi foka szerint előadott műből, a Közönség számára élvezhető hangképet produkál."

ork

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: május 19, 2012, 16:24:32 »
Köszi!
Ezek szerint vagy dobagy szoftveres beállítás vagy HH controller ellenállás hangolás, vagy bokaállítás szükséges. Még tanakodom melyik a legcélravezetőbb.

Indián

• Administrator
  • Sr. Member
  • Velem van az erdő.
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: május 18, 2012, 19:23:36 »
Kedves Villanydobosok!
Cubase LE5-be villanydobbal rögzítettem dobsávot .midi fileba. A sáv jellemzően zárt lábcines játékot tartalmaz. A midi fájlt másik gépen lejátszva minden jól szól, ahogy fel lett játszva, kivéve a lábcint ami nemkívánt helyeken nyitást mutat.
Ez szerintetek mi a fenétől lehet?

Ez egy gyakori jelenség, a pedál nem minden pillanatban van tökéletesen zárva (mivel villanydobról van szó, a taposott érzékelő beállítása vicces történet, egyénre szabottan kell "belőni"), a minimális (ebbe is belemehetünk, ha akarsz) elektromos ellenállás-eltéréseket a számítógépre való rögzítéskor már nyitottnak érzékeli, és visszahallgatáskor ezeket hallod. Mivel a midi fájlban a zárt és nyitott lábcinsávok külön területen kerülnek rögzítésre, könnyen orvosolható a probléma. Szépen ki kell javítani utólag....

ork

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: május 18, 2012, 08:27:02 »
Kedves Villanydobosok!
Cubase LE5-be villanydobbal rögzítettem dobsávot .midi fileba. A sáv jellemzően zárt lábcines játékot tartalmaz. A midi fájlt másik gépen lejátszva minden jól szól, ahogy fel lett játszva, kivéve a lábcint ami nemkívánt helyeken nyitást mutat.
Ez szerintetek mi a fenétől lehet?

Indián

• Administrator
  • Sr. Member
  • Velem van az erdő.
    • Profil megtekintése
Elektromos dobok
« Válasz #1 Dátum: május 07, 2012, 12:52:32 »
Ilyen topik még nincs. Illetve most már van.