Szerző Téma: Lábdobok hangolása  (Megtekintve 6218 alkalommal)

simda

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Lábdobok hangolása
« Válasz #8 Dátum: május 13, 2012, 18:38:23 »
A tamokon 2 -szer fél húzás és szerintem optimális hangja van s sok stílusba is megállja helyét . Neked a Ddrum -on  bevált :D:D:D:  :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

leisle69

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: május 10, 2012, 21:03:01 »
Spoiler: értelmes hozzászólás következik.
Én meg felteszek valami bőrt, valamennyire meghúzom, csak hogy ne essen le a dobtestről, osztjóvan!:D
Am poént félretéve, én is full lazára hagyok mindent... csak arra figyelek, hogy minden csavar egyformán legyen feszes.
Kinek a paplan... meg kinek a melyik zenei stílus. Ez a módszer ahhoz, hogy agresszíven szóljon, jó!

Egy apró filléres trükk, ami lazára engedett bőrnél segít megtartani a hangolást:
A hangolócsavarokra érdemes kontraanyát tenni a baba fölé.
Metrikus csavarzat esetén M6-os anya kb 2 ft/db, de a  Withworth 7/32-es is a Szögkernél kb 20 ft. Igaz ekkor kell egy 10-11-es villáskulcs a hangoláshoz, viszont nagyon ritkán.
Nálunk a 16-os tamot kellett nagyon leengedni, hogy a test rezója környékére kerüljünk, ott próbáltam meg, azóta nem volt kicsavarodás...
"A Hangmester az, aki a Zenész saját süketségi foka szerint előadott műből, a Közönség számára élvezhető hangképet produkál."

Celdweller

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
    • Hardscore
« Válasz #6 Dátum: május 10, 2012, 14:37:14 »
Spoiler: értelmes hozzászólás következik.
Én meg felteszek valami bőrt, valamennyire meghúzom, csak hogy ne essen le a dobtestről, osztjóvan!:D
Am poént félretéve, én is full lazára hagyok mindent... csak arra figyelek, hogy minden csavar egyformán legyen feszes.
Kinek a paplan... meg kinek a melyik zenei stílus. Ez a módszer ahhoz, hogy agresszíven szóljon, jó!
A dobos a zenész legjobb barátja.... szerintem a dobos a zene lelke.

kosztajani

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: május 10, 2012, 01:25:31 »
Elöl a frontbőrön, a lazára engedésnél, arra figyeljetek, hogy a kivágásnál REZÓLUK ( hivatalosan :-)))
csak ott huzzátok meg a csavarokat, ahol a luk van, csak kicsivel feszesebre mint a többinél, és megleátjátok feléled a csattanás,
ami jótékonyan segíti a bálnaszívet...kisérletezzetek vele, és 2-3 csavarás után megtaláljátok az ideális rezóluk melleti meghúzást....
uɐqoɔsǝʇ ɐ ǝs ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ 'ɐu
:-)))))

kistigris77

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: május 09, 2012, 14:16:56 »
Én a jazzes szabadon zengő lábdob hang mellett vagyok Remo ambassador bőrrel.
kistigris77

gal.andras

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
    • Facebook
« Válasz #3 Dátum: május 07, 2012, 22:02:38 »
Én sosem engedem le teljesen, a bálnaszív lábdobhangot szeretem. A cél elérésének érdekében én Evans Emad-ot használok. Halkabb ugyan, mint egy Powerstroke3, de kihangosítva ott van az a mély, amit nem kapunk meg a Powerstrokenál.

C. Ati

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: május 07, 2012, 20:04:41 »
Bob Gatzen szerinti módszerrel hangolom, de nem tompítom, csak kihangosításnál. Evans emad párossal döngetem. :D

Indián

• Administrator
  • Sr. Member
  • Velem van az erdő.
    • Profil megtekintése
Lábdobok hangolása
« Válasz #1 Dátum: május 07, 2012, 16:09:10 »
Én lazára engedek mindent :D