Szerző Téma: Fémpergők hangtulajdonságai  (Megtekintve 6493 alkalommal)

Indián

• Administrator
  • Sr. Member
  • Velem van az erdő.
    • Profil megtekintése
Re:Fémpergők hangtulajdonságai
« Válasz #17 Dátum: december 18, 2012, 13:10:05 »
DW Collector's Concrete Snare ! BETON PERGŐ!   ;D

http://www.youtube.com/watch?v=MBmanerXFOE

Hehe, milyen állatságokra vetemednek az unatkozó hangszerfejlesztők...

Kin Star

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #16 Dátum: december 17, 2012, 21:08:21 »
DW Collector's Concrete Snare ! BETON PERGŐ!   ;D

http://www.youtube.com/watch?v=MBmanerXFOE

Csárli

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #15 Dátum: június 25, 2012, 21:52:42 »
A szombati nappal tulaja lettem egy Yamaha Custom Copper 14x5,5"-os pergőnek. Aki hezitál, hogy merjen e réz testű pergőt venni, azt tudom mondani, hogy merjen. Nagyon kis kezesbárány és ha kell akkor meg is tud szólalni nagy hangerőn is.

wape

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #14 Dátum: május 26, 2012, 21:20:18 »
Sokféle pergőt próbáltam már. Juhar, donga, acél, nyír, de a legjobban a Pearl Free Floating 14x6.5 réz jött be. Kávásan eszméletlen! Különösen ajánlott! :)
H-2400

SamyDavis

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #13 Dátum: május 10, 2012, 08:12:13 »
Nekem is volt Magnum fémpergőm, és megvoltam vele elégedve. Új bőrök, sodrony és kávák után nem lehetett panasz rá. Ez egy gyárilag króm pergő volt, amit smirglivel végigcsiszoltam (ez a szivacsra ragasztott dörzspapír, a legtöbb barkács áruházban kapni ilyet), természetesen egy irányba. Ettől betyárszép aluminium hatása lett.
Piszok jó grindcore hangzást lehetett kicsikarni belőle. Alul valami általános rezó volt, felül pedig powerstroke 3, természetesen koppra húzva. Mivel - amúgy - nem szeretem a fém pergő hangját, így eladtam egy ismerősömnek.

Ákos

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12 Dátum: május 09, 2012, 22:35:57 »
Dobtanáromnak van egy Black Panther-je, meg egy Tama Royalstar-ja, mind a kettő 14"x6,5, a Pantheren felül ambassador, alul asszem ambassador snare, a Royalstaron valami Evans felül és ambassador snare alul, hát én személy szerint szívesebben használom a Tamát valamiért. Nagyon jóra belehet hangolni a Mapexet is természetesen, de ez a Tama full igénytelen, csavarok csak nehezen lazulnak le, bírja a strapát. Én is ilyet akarok, ha tudtok jó árban ne tartsátok vissza! :)
Egyébként tudunk egy Jankai Valentinről aki mindig a kiskorában kapott Magnum fémpergőt hordja magával még most is. :)
Korábban HellKing voltam de barátoknak már csak Ákos. :D

Bubringa

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #11 Dátum: május 09, 2012, 19:39:54 »
Elsősorban réz testtel használtam. 3.5"-5"-6.5"-8"-os méretekben. Természetesen a test méretének növekedésével, némileg mélyül a hang.

uxa

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: május 09, 2012, 17:14:06 »
Volt szerencsém elég sok típust kipróbálni,- a Pearl Freeflothing-ot merem ajánlani. Kiváló hang, közép/felső közép árkategória, extra egyedi lehetőség a,- konstrukciónak köszönhetően,- cserélhető, fúratlan!!! dobtest.

Köszi!
És milyen anyagú ,méretűt próbáltál?

Bubringa

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: május 09, 2012, 08:29:24 »
Volt szerencsém elég sok típust kipróbálni,- a Pearl Freeflothing-ot merem ajánlani. Kiváló hang, közép/felső közép árkategória, extra egyedi lehetőség a,- konstrukciónak köszönhetően,- cserélhető, fúratlan!!! dobtest.

uxa

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: május 08, 2012, 22:00:55 »

Szerintem teljesen igazad van abban, hogy túllihegik a dolgokat. Az alapvető anyagi különbségek (fa-fém) hallhatóak, de ezek után lényegi differencia csak vájt fül, vagy nagyon jó körülmények között hallhatóak. Szóval innentől jön az, hogy kinek a pap..... :)

Oké,oké,persze a marketing. Mindegyiket el kell adni ,ez természetes.
A hangzás befolyásoló tényezők pedig még mindig ott vannak,azokról nem is beszéltünk.
Kávák, húr,bőrök,hangolás.........és a többi.

Így inkább azt kérdem tőletek,hogy Ti milyen pergő/ ke/t használtok és mi a tapasztalatotok a
saját vagy éppen barát ,ismerős hangszerét kipróbálva a különböző pergődobokról amikkel
találkoztatok.
Persze tudom, megint jöhet a papné,de ezt  most  konkrétan személy szerint tőletek kérdezem,ha megosztanátok velem megtisztelnétek egy válasszal a pergőitek leírásával .
Fapergősök vigyázat, ez fémpergő topik.!! ...Na jó lehet fapergőkről is szólni ,egye Fene........
Majd átjavításra kerül a cím : "Pergők hangtulajdonságai"-ra

Én személy szerint egy 14"-os régi Yamaha fémpergőt használok, valamint egy Sonor Force 3000 fa pergőt. Itt a léenyeg most a Yamaha. Felül Remo Powerstroke 3 alul Diplomat. Ha kell akkor mélyre hangolva is szól , ha kell akkor meg fel is lehet húzni. Eddig minden helyzetben helyt állt. Röviden ennyi. :)
[/quote]

Köszi!
A Sonor 3000-es az nyír lesz,ha jól gondolom. Olyanon volt szerencsém játszani.
Még a tanáromnak volt egy komplett cucca 20-as nagydobbal 8-10-12-14 es tamokkal  a Recording Customja  mellett. A Sonor pergő hangjára nem emlékszem ,de a  Recording pergője
az rendkívül jó volt,igaz az fa pergő volt.

Nekem  három /4?/ pergőm van.
Pearl Mirror Chrome :14X5.5  jó alap pergő,csak a húrváltója gyenge.
Remo C.S. Batter ütő, Ambassador Snare rezó bőrökkel.   Ez van a próbahelyen.

Pearl Session Custom  SRX  : 14x5.5 juhar  lemezkávák lecserélve Pearl öntvénykávákra.
Evans G1 coated,  snare side 200 Hazy   Nagyon szeretem ,Isteni a hangja.Fellépésre jön velem.

Ludwig Super Sensitive 14X6.5  acél. 1967 Remo Coated Ambassador , Ambassador Snare.
Nevéhez híven érzékeny, mélyebb tónusú és úgy érzem nagyobb hangerejű mint a másik kettő.
Ráférne már egy hsodronycsere ,mert még az eredeti van rajta ami ugye 45 éves.
Nagy valószínűséggel érezhető volna a változás egy új  sodronnyal. Mit gondoltok? /  igen-igen /

ja és a 4. egy Kozmosz Twist Piccolo 14X 3?  ....fa   Zöld gyöngyház borítással .
Jelenleg üzemen kívűl......

Csárli

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: május 08, 2012, 18:44:23 »

Szerintem teljesen igazad van abban, hogy túllihegik a dolgokat. Az alapvető anyagi különbségek (fa-fém) hallhatóak, de ezek után lényegi differencia csak vájt fül, vagy nagyon jó körülmények között hallhatóak. Szóval innentől jön az, hogy kinek a pap..... :)

A hangzás befolyásoló tényezők pedig még mindig ott vannak,azokról nem is beszéltünk.

Így inkább azt kérdem tőletek,hogy Ti milyen pergő/ ke/t használtok és mi a tapasztalatotok a
saját vagy éppen barát ,ismerős hangszerét kipróbálva a különböző pergődobokról amikkel
találkoztatok.
Persze tudom, megint jöhet a papné,de ezt  most  konkrétan személy szerint tőletek kérdezem,ha megosztanátok velem megtisztelnétek egy válasszal a pergőitek leírásával .
Fapergősök vigyázat, ez fémpergő topik.!! ...Na jó lehet fapergőkről is szólni ,egye Fene........
[/quote]

Én személy szerint egy 14"-os régi Yamaha fémpergőt használok, valamint egy Sonor Force 3000 fa pergőt. Itt a léenyeg most a Yamaha. Felül Remo Powerstroke 3 alul Diplomat. Ha kell akkor mélyre hangolva is szól , ha kell akkor meg fel is lehet húzni. Eddig minden helyzetben helyt állt. Röviden ennyi. :)

uxa

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: május 08, 2012, 18:00:53 »

[/quote]

találkoztatok.
« Utoljára szerkesztve: május 08, 2012, 18:13:22 írta uxa »

Celdweller

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
    • Hardscore
« Válasz #5 Dátum: május 08, 2012, 14:44:42 »
Szerintem erre gondoltál:)
http://www.youtube.com/watch?v=_FTiytPE13A

Egyszer a YouTube-on láttam egy videót, ahol egy srác 14-es alu felniből csinált pergőt. Az alakja mindenképp érdekes volt, a babák felhelyezése is, de a hangja egyértelműen egy pergőre hasonlított :)
A dobos a zenész legjobb barátja.... szerintem a dobos a zene lelke.

SamyDavis

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: május 08, 2012, 14:18:43 »
Egyszer a YouTube-on láttam egy videót, ahol egy srác 14-es alu felniből csinált pergőt. Az alakja mindenképp érdekes volt, a babák felhelyezése is, de a hangja egyértelműen egy pergőre hasonlított :)

Csárli

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: május 08, 2012, 08:35:45 »
Köszönöm Indi,hogy ezennel  megnyílt a pergődobok topik.

A különböző  fémtestű pergődobok hangtulajdonságai érdekelnének azonos méretű dobok esetében. 
Mondjuk  egy alumínium testű  és egy acél  testű pergő között.
Az is érdekelne ,hogy jelenleg gyártanak-e alumínium pergőket,mert én inkább a  60-as ,70-es évek idejéből tudok ilyenekről.   / Ludalloy? / 
 Élőben még nem hallottam ilyen hangszert és furdalja az oldalam a kíváncsiság ,hogy milyen lehet? Van-e  különbség, és ha van  az miben mutatkozik meg?
Köszönöm!
Alumínium: http://www.youtube.com/watch?v=DGsxRpHy7DU
Acél: www.youtube.com/watch?v=gXBoeZjU7-0
Egyik ilyen, másik olyan, de mindkettő úgy szól, mint egy pergő, én falrengető különbséget nem hallok.
További pergőtesztek: http://www.youtube.com/user/joebergaminidotcom/videos
Szerintem mostanában túllihegik a dobok anyaga és hangja közötti összefüggést, de ezzel biztos sokan nem értenek egyet, lehet, hogy csak én vagyok süket.  ;)