Szerző Téma: Dobos és egyéb videók  (Megtekintve 9858 alkalommal)

Indián

• Administrator
  • Sr. Member
  • Velem van az erdő.
    • Profil megtekintése
Re:Dobos és egyéb videók
« Válasz #23 Dátum: december 30, 2012, 15:34:30 »
Ismét csak, tény: dara a videó kétharmada, a hangminőség is finoman szólva nyers. Igazat adok neked is, Indinek is.
A Volta nem volt kedvenc zenekarom (valószínűleg nem is lesz), tárgyilagosan közelítek. Maradjunk annyiban, tud ő ha akar.
http://www.youtube.com/watch?v=xXUcwWFQ-Q4
Részemről T.P. lezárva.

Észrevétel:
Szerintem a majomember és ősember jelző egy muzsikusra ezen a fórumon nem korrekt, túl jó ahhoz ez a kis közösség.

Én ettől az embertől az elmúlt években sosem láttam mást, csak technikai pozőrködést, és mint a MD videón, további burgonyagörgetést... Nem látok lényegi eltérést a Vili által felrakott videó, és a tiéd között, max annyit, hogy ennek az utóbbinak jobb a kép-, és hangminősége. Részemről is lezárnám a dolgot, egyetlen kérdésem van csak Pridgen-nel kapcsolatban:

AZ Ő ESETÉBEN HOL MARAD A ZENE?

lakabjaci

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #22 Dátum: december 30, 2012, 13:06:11 »
Ismét csak, tény: dara a videó kétharmada, a hangminőség is finoman szólva nyers. Igazat adok neked is, Indinek is.
A Volta nem volt kedvenc zenekarom (valószínűleg nem is lesz), tárgyilagosan közelítek. Maradjunk annyiban, tud ő ha akar.
http://www.youtube.com/watch?v=xXUcwWFQ-Q4
Részemről T.P. lezárva.

Észrevétel:
Szerintem a majomember és ősember jelző egy muzsikusra ezen a fórumon nem korrekt, túl jó ahhoz ez a kis közösség.
A világon 3 fajta ember van, aki tud számolni és aki nem...

Vili

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #21 Dátum: december 30, 2012, 10:00:49 »
Kiemelnék egyetlen mondatot tőled: "az új valahogy sosem elfogadott. "

Szerintem meg a sz*r az, ami nem elfogadott. Ez e videó elejétől végéig egy értelmetlen krumpligörgetés. Szerintem.

Ennyi.. de még agyatlan is. Szóval itt van pl. egy hasonló "come on man just rip it up" stílusú dolog a Tony Roystertől:
http://www.youtube.com/watch?v=5nC6-__vlUM
K*rva jó szerintem. Pedig ez is csak a leülök a dobhoz és krumplitgörgetek dolog, de azért frankó grooveok megszólalnak, van benne zene, elképzelés, stb. stb... ég és föld. Egyébként meg fogom hallgatni azokat a lemezeket a majomemberrel, amiket úgy dicsérnek..
Mellesleg szerintem semmi új nincs abban, amit a Pridgen csinál, és ne tudná még n+1 néger rajta kívül. Számomra eddig csak azzal tűnt ki, hogy úgy kb. 50-esre tippelem az iq-ját a dobolása alapján :)
Mondjuk ha kint élnék és sokat látnám élőben zenélni, lehet teljesen mást gondolnék róla.
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra, halaszd inkább holnaputánra, hátha akkor már nem lesz rá szükség.

Indián

• Administrator
  • Sr. Member
  • Velem van az erdő.
    • Profil megtekintése
« Válasz #20 Dátum: december 28, 2012, 17:35:24 »
Szerintem ízlések és pofonok...
Tény: Zildjian, Evans, ProMark endorser, a Drummer Magazin interjúztatta, volt meghívott tag fesztiválon /vagy vmi Jazz rendezvényen/.
A Bedlam in Goliath albumon "agyondícsérték" (az Octahedron albumon való játékát szintén), ezen a két Volta lemezen dobolt, a többiben nem működött közre.
Oké, hogy következő generáció meg tudom is én, az új valahogy sosem elfogadott.
(Régen a punk sem, ma az Emo van utálva -hozzáteszem egyikhez sem tartozom és nem vagyok különösebb mód szabadságharcos sem-.)
Szerintem szükség van olyan dobosokra mint Thomas Pridgen. Kövezzetek meg, de sokkal hamarabb felfigyelek egy olyan játékra mint az övé, semmint egy Bozzio-féle "felsőtomszaküzletes" maratonra.

Kiemelnék egyetlen mondatot tőled: "az új valahogy sosem elfogadott. "

Szerintem meg a sz*r az, ami nem elfogadott. Ez e videó elejétől végéig egy értelmetlen krumpligörgetés. Szerintem.

lakabjaci

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #19 Dátum: december 28, 2012, 13:57:53 »
Szerintem ízlések és pofonok...
Tény: Zildjian, Evans, ProMark endorser, a Drummer Magazin interjúztatta, volt meghívott tag fesztiválon /vagy vmi Jazz rendezvényen/.
A Bedlam in Goliath albumon "agyondícsérték" (az Octahedron albumon való játékát szintén), ezen a két Volta lemezen dobolt, a többiben nem működött közre.
Oké, hogy következő generáció meg tudom is én, az új valahogy sosem elfogadott.
(Régen a punk sem, ma az Emo van utálva -hozzáteszem egyikhez sem tartozom és nem vagyok különösebb mód szabadságharcos sem-.)
Szerintem szükség van olyan dobosokra mint Thomas Pridgen. Kövezzetek meg, de sokkal hamarabb felfigyelek egy olyan játékra mint az övé, semmint egy Bozzio-féle "felsőtomszaküzletes" maratonra.
A világon 3 fajta ember van, aki tud számolni és aki nem...

Indián

• Administrator
  • Sr. Member
  • Velem van az erdő.
    • Profil megtekintése
« Válasz #18 Dátum: december 28, 2012, 12:24:11 »
Na, például ez az, ami számomra teljesen értékelhetetlen:
http://www.youtube.com/watch?v=RFqWxFlLunc
Elhiszem, hogy technikaliag szuper, de ez annyira agyatlan és értelmetlen dobolás.. szóval nem csak nézni úgy értem, de más fekákat amikor nézek (nagyon sokat szeretek közülük, olyanokat is, akik eléggé szétütik a zenét, de maga a dobolás nagyon bejön), akkor mindig elképzelem ah milyen jó lehet ilyen grooveokat így tolni, meg a fillek stb. stb., de itt meg csak az jut eszembe, hogy ez a Pridgen tényleg egy agyatlan majomember. Még amúgy ennél értelmesebb videót nem láttam tőle, meg megmondom őszintén, amit zenélni láttam tőle az se győzött meg.

Az úgy volt, hogy amikor először néztem ezt az ősembert, még egy gospel-kísérő templomi zenekarban dobolt, és ott nem engedték szabadjára. Ennek már vagy 8 éve... Aztán bekerült a The Mars Volta nevű szintén értékelhetetlen, zeneietlen és abszolút kizárólagossággal a technikai agyatlanságokból építkező rettenet-zenekarba, ahol méltó társa lett az elvadult idiótáknak. És momentán a dobosok új generációjának egyik zászlóvivője a tengerentúlon. Nesze neked muzikalitás...

Vili

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #17 Dátum: december 28, 2012, 10:07:31 »
Na, például ez az, ami számomra teljesen értékelhetetlen:
http://www.youtube.com/watch?v=RFqWxFlLunc
Elhiszem, hogy technikaliag szuper, de ez annyira agyatlan és értelmetlen dobolás.. szóval nem csak nézni úgy értem, de más fekákat amikor nézek (nagyon sokat szeretek közülük, olyanokat is, akik eléggé szétütik a zenét, de maga a dobolás nagyon bejön), akkor mindig elképzelem ah milyen jó lehet ilyen grooveokat így tolni, meg a fillek stb. stb., de itt meg csak az jut eszembe, hogy ez a Pridgen tényleg egy agyatlan majomember. Még amúgy ennél értelmesebb videót nem láttam tőle, meg megmondom őszintén, amit zenélni láttam tőle az se győzött meg.
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra, halaszd inkább holnaputánra, hátha akkor már nem lesz rá szükség.

Indián

• Administrator
  • Sr. Member
  • Velem van az erdő.
    • Profil megtekintése
« Válasz #16 Dátum: december 18, 2012, 13:11:41 »
Az miért van, hogy van pár dobos, pl. Marcus Thomas vagy a Ramon Sampson.. tök jó dobosok, sorra rakják fel a cover-eket, de zenélni még nem láttam őket.. nincs zenekarunk? Nem zenélnek? Egy értelmes koncertfelvételük sincs fent, bármilyen zenekarral. Jó, ez nem igaz, pár azért van fent de...Elég fura.

Ide tartozik még, hogy számos tehetséges zenész hajlamos olyan mértékben elszállni magától, hogy egyrészt "nem talál magához méltó zenésztársakat", másrészt nincs olyan zenekar amelyik őt el tudná viselni az ismertté válásig. A zenélés társasjáték, a profi zenélés pedig nagyon komoly csapatmunka, ahol egyszerre kell meglenni a hierarchiának akár feladatonként (pl. nem biztos, hogy a zenekarvezetőnek kinevezett tag a legjobb szervező, neki van a legjobb ízlése, és egyben ő tudja az emberi dolgokat is megfelelően irányítani) és ezzel együtt kell meglenni annak a "valaminek" amitől egy zenekar jól érzi magát együtt, és képes alkotni. (mert a zenélés bármit is játszol, művészet).  A tapasztalatom az, hogy a megavirtuóz, szétgyakorolt, vagy agyonfényezett "született tehetségek" vállnak leginkább rövid távon magányossá, és játszanak a 4falnak és a kamerának....

Te Laci, ugyanazt írtuk le mindketten... :D

leisle69

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #15 Dátum: december 17, 2012, 23:23:03 »
Az miért van, hogy van pár dobos, pl. Marcus Thomas vagy a Ramon Sampson.. tök jó dobosok, sorra rakják fel a cover-eket, de zenélni még nem láttam őket.. nincs zenekarunk? Nem zenélnek? Egy értelmes koncertfelvételük sincs fent, bármilyen zenekarral. Jó, ez nem igaz, pár azért van fent de...Elég fura.

Ide tartozik még, hogy számos tehetséges zenész hajlamos olyan mértékben elszállni magától, hogy egyrészt "nem talál magához méltó zenésztársakat", másrészt nincs olyan zenekar amelyik őt el tudná viselni az ismertté válásig. A zenélés társasjáték, a profi zenélés pedig nagyon komoly csapatmunka, ahol egyszerre kell meglenni a hierarchiának akár feladatonként (pl. nem biztos, hogy a zenekarvezetőnek kinevezett tag a legjobb szervező, neki van a legjobb ízlése, és egyben ő tudja az emberi dolgokat is megfelelően irányítani) és ezzel együtt kell meglenni annak a "valaminek" amitől egy zenekar jól érzi magát együtt, és képes alkotni. (mert a zenélés bármit is játszol, művészet).  A tapasztalatom az, hogy a megavirtuóz, szétgyakorolt, vagy agyonfényezett "született tehetségek" vállnak leginkább rövid távon magányossá, és játszanak a 4falnak és a kamerának....
"A Hangmester az, aki a Zenész saját süketségi foka szerint előadott műből, a Közönség számára élvezhető hangképet produkál."

Indián

• Administrator
  • Sr. Member
  • Velem van az erdő.
    • Profil megtekintése
« Válasz #14 Dátum: december 16, 2012, 13:47:46 »

Ennek számos oka lehet. Pölö:
Cover-eket szépen dobolnak, viszont önállóan teljesen fantáziátlanok.
Meghallgatásokon kiderül, hogy képtelenek magukat a zenének alárendelni, és nem alázattal, hanem folyamatos magamutogatással viszonyulnak a dalokhoz.
Büdösek, és a zenekartagok nem viselik el őket.
A felvételeik nem valósak, hanem playback-ről működnek a látottak.

Meg ilyenek... A zenekarok általában a szakmunkásokat szeretik akik kitűnően eljátsszák a szükséges ritmusképleteket, és lehetőleg minél kisebb "saját ujjlenyomatot" hagynak a zenén. Ezt teljes biztonsággal állítom.

Vili

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13 Dátum: december 16, 2012, 11:05:26 »

Vili

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #12 Dátum: július 06, 2012, 10:41:17 »

Ákos

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #11 Dátum: május 23, 2012, 19:48:13 »
Hogyhogy Borlai dobol ebben ? Az oldaluk szerint nem ő van benne. Azóta cserélődött ?
Korábban HellKing voltam de barátoknak már csak Ákos. :D

Vili

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: május 23, 2012, 13:23:55 »
Pásztor Anna a Föld legidegesítőbb, és legelviselhetetlenebb  teremtménye. Erről nem nyitok vitát.

Az engem csöppet se érdekel, csak a zene, amit csinál. :) Mondjuk ezzel az előadóművészek 100%-ánál így vagyok.

ork

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: május 22, 2012, 18:44:25 »
Mi a baj P.A.-val? Én egyszer hallottam élőben őket, zeneileg teljesen rendben volt. Mondhatni dögös prodjukszió volt hallható.