Szerző Téma: Stúdiózás, avagy a közös nevező zenész, hangmester, és stúdióidő között.  (Megtekintve 1749 alkalommal)

leisle69

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
Amúgy érdekes mert beállásnál nekem volt, hogy kifejezetten kérték hogy izomból üssem az adott testet. Akkor ez ciki ? :-\

Tisztességes dob beállítás (gizda leszek: sound check) nálam 5 jól elhatárolható részből áll.
1. megbeszélem a dobossal hogy kb. milyen soundot szeretne hallani, ha lehet  megnézünk/hallgatunk  1-2 felvételt a félreértések elkerülése végett.
2. a dobossal közösen megnézzük hogyan szól a hangszer ott a stúdióban, legtöbbször kell is korrigálni a hangoláson, kiderül, hogy rezeg-zörög ez-az, stb.
3. ha a hangszer rendben van, bemikrofonozunk, beül a dobos, játszik, én meg a túloldalt betekerem a soundot közepes kivezérlésre. Ez csak azért kell mert ilyenkor derül ki, hogy a miksik pozícióján még módosítani kell. (nem tartottam soha szentírásnak a rajzokat, sémákat, fül után megyek)
4. Most jön a kivezérlés beszabályozása. Ilyenkor kérem meg a dobost, hogy játszon egyenletes váltottkezet sorban ahogy kérem, meg lábdob, meg lábcin. (Galád módon ezt már metronóm 120-ra szoktam kérni, hagy szokja a kattogást)
5. Megkérem játssza el a kedvenc darabját, erre állítok arányokat, hangszínt a kontrolhoz.
Ekkor vagyunk kész.
A mikrofonok nyers jele van rögzítve masteringhez, tehát a kontrol beszabályozásával nem kell sok időt elcseszni, csak annyit, hogy kellemes legyen a játékérzet, mert a kész anyagba ez a keverés nem szól bele.
Sajnos sok helyen a 4. pontnál kezdik...
"A Hangmester az, aki a Zenész saját süketségi foka szerint előadott műből, a Közönség számára élvezhető hangképet produkál."

Ákos

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Amúgy érdekes mert beállásnál nekem volt, hogy kifejezetten kérték hogy izomból üssem az adott testet. Akkor ez ciki ? :-\
Korábban HellKing voltam de barátoknak már csak Ákos. :D

Indián

• Administrator
  • Sr. Member
  • Velem van az erdő.
    • Profil megtekintése
A dobhangolás topicban eléggé rákanyarodtunk erre a témára, ezért nyitottam...

Erre van a fórum! Nagyon helyes, tessék kihasználni az összes adottságot!

leisle69

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
A dobhangolás topicban eléggé rákanyarodtunk erre a témára, ezért nyitottam...
"A Hangmester az, aki a Zenész saját süketségi foka szerint előadott műből, a Közönség számára élvezhető hangképet produkál."